Чому не варто заправляти авто 92-м бензином замість 95-го

Підвищення акцизів, коливання акцій, зростання вартості сировини і накладні витрати – все це і багато іншого раз у раз допомагає черговий заправці в спустошенні і без того не дуже-то товстих гаманців співвітчизників. В умовах, що склалися багатьом в голову приходить «геніальна» ідея: скоротити витрату пального, заливши бензин А92 замість А95.

Отже, чи вийде заощадити якщо замість належного 95-го бензину, «годувати» свою ластівку 92-м? Відповідь на це питання залежить від того, що мається на увазі під словом «економія», і коли ця сама «економія» повинна відбутися. Якщо говорити безпосередньо про момент заправки, то так, заплатити доведеться дійсно менше. Якщо ж говорити про довгострокові наслідки подібної експлуатації автомобіля, то слово «економія» доведеться замінити на словосполучення «додаткові витрати». Нарешті, багатьох напевно цікавить, чи вийде обдурити двигун і скоротити витрату літрів таким чином?

Ні, не вийде. Всупереч популярному на просторах мережі міфу, використання бензину з нижчим октановим числом призводить не до скорочення витрат, а до його збільшення. В середньому зростання витрат становить близько 10%. Якщо перерахувати це на вартість, то 92-й і у 95-го в такій ситуації виграє, однак різниця буде буквально копійчана. Навіть якщо забути про всі проблеми, які можуть виникнути з двигуном в майбутньому.

Окремо варто відзначити, що сучасні автомобілі не дуже добре пристосовані до 92-го бензину в принципі. З цієї причини дуже часто творці машин і двигунів вказують навіть більш високе значення октанового числа, ніж насправді потрібно. Робиться це для того, щоб зайвий раз перестрахуватися від впливу низькоякісного палива на агрегат машини.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти