Експерт розповів, як керувати автомобілем під час ожеледиці

Сергій Гільов, старший інструктор центру контраварійної підготовки «Альфа-Щит», розповів, як безпечно повертати під час ожеледиці, передає Gazeta.ua.

«При повороті на слизькій дорозі потрібно враховувати її кут, покриття і швидкість руху машини. Якщо крутити кермо різко – авто посковзнеться, якщо сильно повернути – вилетить на зустрічну смугу. Щоб не повернути занадто круто, можна вивернути кермо у протилежний від повороту бік, а потім знову в поворот. Це правильно, хоча психологічно людині важко повернути кермо праворуч при лівому повороті і навпаки».

Експерт каже, що більшість водіїв повертають неправильно, бо гальмують і крутять кермо одночасно. Потрібно натомість гальмувати перед поворотом – і відпускати гальма при повороті керма. Інакше виникає подвійне навантаження на автомобіль.

«Якщо поворот виявився крутішим, ніж здавалося, швидкість можна зменшити у повороті, – радить інструктор. – Але машина при цьому може почати ковзати, тоді потрібно відпустити гальма і спробувати пригальмувати знову. Так продовжувати, доки швидкість не впаде до необхідної. На крутому повороті, особливо на слизькій дорозі, автомобіль може посковзнутися від перекосу керма. Тоді необхідно зменшити кут повороту».

загрузка...


Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти