Як правильно долати круті повороти на ожеледиці

З початку цього року до кінця жовтня сталося 2060 дорожньо-транспортних пригод з причини порушення правил маневрування. 322 з них призвели до загибелі учасників. Взимку на слизькій дорозі повертати стає ще складніше.

Портал Gazeta.ua спитав поради у Сергія Гільова, старшого інструктора центру контраварійної підготовки “Альфа-Щит”, як безпечно повертати під час ожеледиці.

“При повороті на слизькій дорозі потрібно враховувати її кут, покриття і швидкість руху машини. Якщо крутити кермо різко – авто посковзнеться, якщо сильно повернути – вилетить на зустрічну смугу. Щоб не повернути занадто круто, можна вивернути кермо у протилежний від повороту бік, а потім знову в поворот. Це правильно, хоча психологічно людині важко повернути кермо праворуч при лівому повороті і навпаки”.

Сергій Гільов говорить, що більшість водіїв повертають неправильно, бо гальмують і крутять кермо одночасно. Потрібно натомість гальмувати перед поворотом – і відпускати гальма при повороті керма. Інакше виникає подвійне навантаження на автомобіль.

“Якщо поворот виявився крутішим, ніж здавалося, швидкість можна зменшити у повороті, – радить інструктор. – Але машина при цьому може почати ковзати – тоді потрібно відпустити гальма і спробувати пригальмувати знову. Так продовжувати, доки швидкість не впаде до необхідної. На крутому повороті, особливо на слизькій дорозі, автомобіль може посковзнутися від перекосу керма. Тоді необхідно зменшити кут повороту”.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти