Чи варто їздити взимку на литих дисках: плюси та мінуси такої їзди

Литі диски мають презентабельний дизайн, надійність та ряд експлуатаційних переваг. Однак у зимовий період їх багато переваг стають недоліками. До чого слід підготуватися автовласникам і як не допустити проблем із колісними дисками взимку?

1. Переваги використання литих дисків узимку

Автоексперти та продавці литих дисків вказують на їх легкість та зменшення непідресорених мас. Оскільки подібні конструкції важать менше, ніж штамповані, вони зменшують навантаження на підвіску.

2. Надмірна крихкість

При температурі нижче -10 градусів Цельсія легкосплавні колеса стають крихкими і не здатні протистояти негативним навантаженням. Тому подолання ділянок із розбитим покриттям супроводжується плачевними наслідками.

3. Забруднення та розбалансування

Сучасні литі колеса мають масивні спиці з великим кроком. У таких місцях накопичується пил, сніг та вода, а в процесі руху з’являється ділянка зниженого тиску, де збирається бруд із протиожеледною хімією. Подібні реагенти налипають на важливі деталі гальмівної системи та ходової частини.

4. Чи можна ставити ковані диски

Що стосується кованих легкосплавних дисків, то вони відрізняються легкістю, підвищеним запасом міцності та ремонтопридатністю. Також вироби виглядають цілком презентабельно і стійкіші до пошкоджень. Їх легко відновити у разі дефектів.

5. Рекомендований діаметр дисків

Фахівці рекомендують надавати перевагу дискам меншого діаметра. Якщо ви не можете визначитись між 16 або 17 діаметром, краще вибрати перший варіант. При неправильному виборі розміру коліс з’явиться ризик надмірного навантаження на підвіску, керованість та стійкість машини на дорозі.


Джерело novate.ru
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти