Купівля “євробляхи” та “нульовe розмитнення”: що варто знати і на що звернути увагу

Закон про “нульовe розмитнення” передбачає скасування сплати ввізного мита, ПДВ та акцизу. Але деяких платежів позбутися все-таки не вийде.

У сервісному центрі МВС громадянам потрібно буде заплатити за адмінпослугу, бланкову продукцію (бланк номерного знака) та оформлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Крім цього, при першій реєстрації “євробляхи” водії повинні зробити внесок у ПФУ, який розраховується залежно від вартості авто:

– якщо автомобіль коштує до 400 тисяч гривень – 3%;

– від 400 до 700 тисяч – 4%;

– понад 719 гривень – 5%.

Крім того, українцям потрібно додатково витратити кошти на брокерські послуги.

Під забороною транспортні засоби, виготовлені в росії або на окупованих територіях.

При цьому автомобілі повинні відповідати певному екологічному стандарту. Якщо це легковий автомобіль – екологічний стандарт має бути не нижчим за Євро-2, вантажний – за Євро-5. На американських виробників не поширюються європейські екологічні стандарти, тому водіям доведеться проходити ліцензійне дослідження.

Для ввезення автомобіля в Україну необхідно зняти його з реєстрації в країні, де його придбали, після чого транспортний засіб слід доставити на митну територію України. Перша процедура – ​​проходження державного кордону.

З 25 квітня українці можуть ввозити автомобілі через наступні КПП:

– на ділянці польського кордону: “Угринів”, “Грушів”, “Смільниця”, “Устилуг”;

– на ділянці словацького кордону: пункт пропуску “М. Березний”;

– на ділянці угорського кордону: пункти пропуску “Дзвінкове”, “Косино”.

На кордоні потрібно надати технічну документацію на автомобіль, а митники обов’язково перевірять оригінальність VIN-коду, нанесеного на шасі автомобіля. Крім того, потрібно буде показати технічний паспорт із позначкою про зняття реєстрації та певні товаросупровідні документи. Як правило, це договір купівлі-продажу.

Друга процедура – ​​транспортування автомобіля в підрозділ митного оформлення для введення у вільний обіг. Після перетину кордону водіям дають 5 діб, якщо він оформлятиме машину на тій же митниці або 10, якщо перетин та оформлення проходять на різних митницях.


Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти