Досвідчені автомобілісти розповіли, що вони роблять, щоб не заснути за кермом

Як відомо, засинання за кермом в результаті втоми — одна з основних причин аварій. Подібне трапляється не тільки з новачками, але й з тими, у кого за плечима десятки тисяч кілометрів. Отже, будь-якому водієві необхідно знати про те, як не заснути за кермом. Кілька простих рекомендацій допоможуть йому залишатися в дорозі уважним і бадьорим.

Під час руху фаза швидкого сну настає непомітно, і триває кілька секунд. Однак за ці секунди автомобіль, що рухається на високій швидкості, встигає проїхати не одну сотню метрів. І для деяких ці метри стають останніми в житті.

Не завжди легко відрізнити, коли людина просто фізично втомилася, а коли вона знаходиться в стані, близькому до засипання. Щоб уникнути неприємностей, корисно ознайомитися з 5 основними ознаками сонливості:

Відкривати очі стає важче, не помічається момент моргання. В цей час мозок поступово відключається, так як цей швидкий процес складно відслідкувати.

Предмети попереду здаються чимось одним, а при наближенні виявляються зовсім іншим. Мозок не встигає обробляти інформацію, що надходить до нього, перебуваючи в стані між сном і реальністю.

Стає важко бачити і запам’ятовувати покази приладів, здається, що дорога розпливається. Очі не встигають адаптуватися, з’являється синдром «тунельного зору».

Мозок не хоче напружуватися, щоб завершити думку або підтримати розмову з попутником.

Ефект від кави нетривалий. Після закінчення терміну дії порції кофеїну спати хочеться ще більше. Тому людина починає пити одну чашку за одною, щоб утримувати рівень підбадьорливого кофеїну в крові високим, і шкодить тим самим організму.

Також часто люди п’ють енергетики, від яких шкода ще більша.

Досвідчені далекобійники поділились дієвим способом. Знадобиться пакет з насінням, і годину-другу жувальні рефлекси будуть проганяти сон.

Найкраще, що ви можете зробити для свого організму перед нічним перегоном – це виспатися. Не варто їхати за кермом більше чотирьох з половиною годин. Потрібно частіше зупинятися на розминку і відпочинок.

В аварії частіше потрапляють самотні водії. Хороша бесіда – простий, надійний та безкоштовний спосіб, коли мова заходить про те, як не заснути за кермом. Цікава розмова відмінно стимулює роботу головного мозку. Головне не перестаратися та віддавати необхідну увагу руху на трасі.Джерело uamotors.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти