Водіям розповіли, що потрібно відразу робити в вживаному автомобілі після покупки

Спокусу з першого дня кататися на “новій” вживаній машині легко зрозуміти, але експерти Авто24 радять спочатку вжити заходів для безпеки та надійності автомобіля.

Охоронна система. В ідеалі варто поміняти охоронну систему на нову, оскільки у минулого власника або перекупника може залишитися брелок керування. У крайньому разі треба заново прописати у “сигналці” наявні брелоки, щоб стерти з її пам’яті той, який, можливо, залишився в інших людей. Це саме треба зробити з заводським іммобілайзером (ключами).

Замінити основні витратні деталі. Йдеться про ті запчастини, які можуть вплинути на працездатність та ресурс найдорожчих агрегатів та систем. Це пас та ролики приводу ГРМ і навісних агрегатів, шарніри підвіски та кермового управління, фільтри повітря (обидва), палива та моторної оливи. І звісно, саму моторну оливу.

Робочі рідини. Автовласники часто не здогадуються про те, що антифриз, гальмівна рідина, мастило підсилювача керма теж час від часу потребують заміни. Варто зробити це, оскільки реальний пробіг вживаних машин, які зараз доступні в Україні, достатньо великий. На екземплярах з автоматичною трансмісією не забудьте про мастило та фільтр коробки передач. У механічній коробці мастило заміняють в залежності від рекомендацій автовиробника та досвідчених сервісменів, проте запевненням про довічний ресурс мастила вірити не варто.

Герметичність агрегатів. Після першої сотні кілометрів на придбаній машині треба уважно обдивитися усі агрегати та підвіску – на предмет протікання рідин. Ймовірність протічок велика, а суттєва втрата мастила може призвести до поламки агрегата.

Прибирання. Наведіть порядок в салоні і багажнику, а також під капотом. Можливо, це вже зробили перед продажем, але вам варто перевірити кожен куток на наявність у ньому вологи – мокрих килимків, забутих серветок, рукавичок тощо. Приберіть сміття з дренажних каналів, що відводять дощову воду. Ігнорування цього питання може активізувати корозію кузова.

Не буде зайвим перевірити ще одну річ. Дуже часто вживаний автомобіль має в своїй історії одне-два ДТП. І – в залежності від країни, де відбувався ремонт та сумлінності власника – іноді в машині відновлюють лише те, що видно неозброєним оком. Тому радимо під час візиту на СТО замовити перевірку стану подушок безпеки, ременів безпеки та їхніх пристроїв переднатягу.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти