Можуть навіть позбавити прав: водіям розповіли, як можна уникнути покарання за тонування авто

Українським водіям пояснили, як можна уникнути покарання за тонування скла в авто. Існують певні винятки, стосуються вони рівня світлопропускання.
Так, в Україні заборонене нанесення на скло покриття, яке знижує оглядовість з місця водія та погіршує прозорість скла (п.31.4.7 ПДР). Штраф становить 340 гривень (ч.1 ст.121 КУпАП). За повторне протягом року – можна втратити право керування на три-шість місяців чи отримати адмін арешт на п’ять-десять діб (ч.4 ст.121 КУпАП).
Як пояснюють юристи, у цих правилах є певні винятки – допускається тонування скла зі світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75%, а для решти – не нижче 70% (п.п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). Однак, дзеркальне тонування заборонене цілком.
Таким чином, під час накладення штрафу потрібно встановити відсоток світлопропускання, працівник поліції має зробити це за допомогою спеціального приладу – тауметра
У разі, якщо інспектор зробив висновок на основі візуальної оцінки, без відповідних вимірювань світлопропускання спецприладом, то такий штраф можна вважати незаконним. Це водій може довести у суді.
Тож водії повинні вимагати провести вимірювання світлопропускання, відповідно до нормативів, перш ніж погоджуватися на штраф.
Також під час тонування скла на СТО потрібно отримати сертифікат, де буде вказано рівень світлопропускання.