Україна посідає шосте місце у списку країн з найбільшою кількістю автомобілів зі скрученим пробігом

Автолюбителям, які вирішили придбати б/в авто, буває вкрай складно визначити чи застосовується продавцем, одна з наступних стратегій, покликана ввести його в оману.

Експерти компанії Bex Auto, які допомагають купити авто зі США, розповідають про деякі з таких практик, що межують із законом, знання яких можуть допомогти уникнути ситуацій, подібних до описаних нижче.

1. Фальсифікація пробігу

Найпоширеніший метод обману клієнтів, фальсифікація пробігу, допомагає продавцеві знайти певний тип покупця, який хоче автомобіль якомога новішим, максимально оснащеним і якомога дешевшим.

Таким чином, єдиний спосіб для дилера задовольнити такі претензії та отримати прибуток – це купити модель з великим пробігом за ціною, нижчою за середню по ринку, а потім «омолодити» її до правдоподібної кількості кілометрів.

Згідно з останніми дослідженнями, Україна посідає шосте місце у списку країн із найбільшою кількістю автомобілів із підробленим пробігом у Європі.

Продаж вживаного автомобіля, пробіг якого більше, ніж показує панель приладів, є дуже поширеною практикою, це завдає економічних збитків у розмірі більше 9 мільярдів євро на рік тільки в Європі.

Згідно з дослідженням, заснованим на майже 900 тис перевірок історії автомобілів з 2021 року, скручування одометра є найбільш поширеною практикою в Центральній та Східній Європі. Очолює список країн із найбільшою кількістю автомобілів із підробленими одометрами Латвія. Історія з “бляхами” річної давності, коли з цієї країни завозилася маса уживаних авто підтверджує це. Переважна більшість із них були зі скрученим пробігом. Тому так популярним в Україні став імпорт автомобілів з США, де випадки зі скрученим пробігом вкрай рідкісні. Переважна більшість авто зі США в наявності аукціонів, що знаходяться на майданчиках, не мають скрученого пробігу, оскільки такі авто просто не пройдуть аукціонний відбір через суворі закони. Так як у США за скручений пробіг можна реально сісти до в’язниці.

2. Приховані або неправильно усунені аварії/пошкодження

Будь-який вживаний автомобіль «підготовляється» до продажу у різний спосіб. Одні продавці більш дбайливі, виконуючи детейлінг салону і кузова, а також миття моторного відсіку, а інші максимально дешево “лагодять” естетичні дефекти, звідси і колірні відмінності елементів кузова, фари, розбиті сидіння, рульове управління, сумнівно відновлені диски та інше.

Більш серйозними є випадки автомобілів, що побували в більш менш тяжких аваріях, повенях і т.д. Їх зазвичай купують на аукціонах за низькими цінами, ремонтують, а потім продають з прибутком, не згадуючи справжню історію автомобіля.

Відносно новою практикою є продаж автомобілів «імпорту зі США» за ціною, нижчою за середню по ринку.

Щоб дізнатися історію пробігу, пошкоджень, технічні дані, типові дефекти та багато іншого, ви можете ввести серію шасі автомобіля, що вас цікавить, в декодер VIN (Vehicle Identification Number). Таким чином, ви дізнаєтесь деталі, які можуть приховувати продавці, без необхідності подорожувати, що заощадить дорогоцінний час та гроші.

3. Підозрілі або відсутні документи

Реєстрація вживаного автомобіля може бути досить складним процесом, особливо, якщо ви робите це вперше. Коли ми говоримо про автомобілі, завезені з-за кордону, вам знадобиться низка документів, щоб мати можливість зареєструвати його в Україні. Серед них можна відзначити:

– Техпаспорт автомобіля в країні походження – один містить технічні дані про автомобіль, а інший – дані про попереднього власника/власників (плюс авторизований переклад);

– Інвойс (бажано із зазначенням пробігу, якщо ви не купуєте автомобіль самостійно);

– Номери країни походження.

Менш поширеним, але існуючим шахрайством є шахрайство з автомобілями, зареєстрованими у країні походження. Вони продаються за дуже низькою ціною та привозяться до нас у країну для продажу за привабливими цінами.

Такий автомобіль практично неможливо зареєструвати. Щоб убезпечити себе від цього шахрайства бажано уважно вивчити зразки техпаспорту країни походження автомобіля, щоб мати можливість виявити позначку «недійсний», розташовану десь за адресою внизу сторінки.

4. Приховані механічні/електричні дефекти

Ця категорія охоплює більшість вживаних автомобілів. Рекомендується купувати автомобіль, який можуть відремонтувати механіки в країні де він буде експлуатуватися, деякі марки дійсно проблематичні в ремонті через відсутність запчастин.

На жаль, значний відсоток уживаних автомобілів, виставлених на продаж, має несправності, деякі з яких серйозніші, а деякі легше виправити. Ми рекомендуємо провести перевірку в авторизованому сервісному центрі або дилері, щоб з’ясувати стан автомобіля, який ви хочете придбати.

Ця перевірка, у тому числі й електронна через OBD (бортова діагностика), виявить більшість проблем чи помилок, які є у автомобіля, і клієнт матиме можливість знизити ціну або пошукати інший автомобіль.

Ще однією перевагою авторизованої діагностики є те, що вона може показати вам пробіг, при якому в автомобілі виникли певні несправності коробки, DPF, EGR або інших систем з докладними характеристиками. Таким чином, якщо ви виявите помилку, що виникла на пробігу, що перевищує відображений на приладовій панелі пробіг, ви можете бути впевнені на 80%, що автомобіль зі скрученим пробігом.

5. Конфісковані/спірні автомобілі

Деякі установи, такі як банки, що заявили рухоме та нерухоме майно як заставу за пропонованими кредитами, можуть іноді організовувати аукціони, включаючи транспортні засоби.

Автомобілі, що продаються в цих умовах, є одними з найрізноманітніших, від звичайних автомобілів 5-10 років до розкішніших за дуже привабливими цінами.

Наша порада – тримайтеся подалі від таких пропозицій, тому що спірні автомобілі часто перебувають у занедбаному чи недбалому стані, їх технічний та естетичний стан залишає бажати кращого. У довгостроковій перспективі інвестиції, необхідні для обслуговування такого автомобіля, виявляться значними, а купівля доглянутого, але трохи дорожчого автомобіля буде набагато розумнішим фінансовим рішенням.Джерело cripo.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти