Штраф за створення аварійної ситуації в Україні: що потрібно знати водіям

За аварійну ситуацію на дорозі в Україні можуть не лише оштрафувати, а й позбавити прав.

Найбільша проблема аварійної ситуації в тому, що для визначення цієї статті використовується суб’єктивна думка співробітника патрульної поліції, який вирішує, як визначити ту чи іншу ситуацію. Наприклад, для одних водіїв перетин подвійної суцільної можуть записати в “порушення правил розмітки”, а для інших це вже буде “створення аварійної ситуації”.

В ч. 4 статті 122 КУпАП говориться про те, що аварійна обстановка – це ситуація, за якої інші учасники дорожнього руху були змушені різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів для забезпечення особистої безпеки чи безпеки інших громадян, які підтверджені фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показаннями технічних приладів та засобів фото- та відеоспостереження та іншими документами.

Отже, враховуючи “розпливчасте” визначення аварійної ситуації в законодавстві, насправді співробітнику поліції потрібен свідок (як правило, один із водіїв, для якого ви реально створили небезпечну ситуацію на дорозі) або запис на камеру, де зафіксовано сам момент створення аварійної ситуації. Самі ж звинувачення співробітника поліції без доказів – це практично виграна справа у суді.

Серед найчастіших порушень, які можуть спричинити аварійну ситуацію, виділяють такі:

– перевищення швидкості;

– порушення вимог знаків та розмітки;

– проїзд на червоний сигнал світлофора;

– порушення правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів;

– порушення правил зупинки, стоянки;

– порушення правил проїзду пішохідних переходів;

– порушення правил проїзду перехресть;

– порушення правил обгону та зустрічного роз’їзду;

– порушення правил навчальної їзди;

– ненадання переваги у русі поліції, швидкій або пожежним

При цьому стаття 251 КУпАП говорить про те, що за відсутності показань потерпілого, свідків чи матеріалів фото/відеофіксації, довести провину водія у створенні аварійної обстановки неможливо.

Відповідно до ч. 5 статті 122 КУпАП за створення аварійної обстановки на дорозі в Україні передбачено штраф у розмірі 1445 грн, або позбавлення прав від 6 місяців до одного року на розсуд суду.Джерело auto.bigmir.net
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти