Неприпустимі помилки водія, які можуть призвести до поломки автомобіля

Купуючи автомобіль, важливо наперед ознайомитися з усіма особливостями його експлуатації. Адже є низка фатальних помилок, здатних поставити під загрозу коректну роботу важливих вузлів та механізмів транспортного засобу.

Якщо ігнорувати їх і недбало ставитися до підготовки автомобіля до експлуатації, це може спричинити повний вихід з ладу недешевих систем. Враховуючи основні приводи звернення водіїв до автомайстерень, ми склали список основних помилок, що викликають поломку машини.

Серед найуразливіших і найскладніших у ремонті вузлів в автомобілі – двигун, елементи коробки передач та зчеплення. Зазвичай перелічені вузли зношуються і натомість підвищених навантажень і низки помилок, здатних ще більше погіршити ситуацію. Серед поширених причин звернення до майстерень виділимо такі:

1. Недостатній прогрів двигуна перед початком їзди в холодну пору. Потрібно розуміти, що для безперебійної роботи силового агрегату йому потрібно дати попрацювати 2-3 хвилини на нейтральній передачі (тобто, на неодружених оборотах), щоб забезпечити рівномірне змащування деталей, що рухаються, і, відповідно, продовжити термін служби агрегату.

2. Несвоєчасне перемикання передач. Важливо стежити за поточними обертами перед перемиканням швидкостей на механічній трансмісії. Подібний підхід не тільки підвищує економіку палива, але і зменшує негативні впливи на системи і збільшує термін служби мотора.

3. Недостатнє натискання на педаль акселератора на автомобілі з АКПП. Якщо ми говоримо про транспортні засоби з автоматичною коробкою передач, то причиною виходу з ладу коробки може стати слабке натискання на педаль газу. За таких впливів відбувається пробуксування диска зчеплення. Навіть передові механізми захисту не здатні гарантувати коректну роботу коробки за таких впливів.

4. Перемикання коробки передач у режим паркування на світлофорах. Експерти категорично забороняють допускати такі дії, оскільки це може спровокувати передчасний вихід із ладу коробки передач.

Враховуючи вищевикладені особливості, можна не допустити критичних проблем із недешевими агрегатами та вузлами в автомобілі. При цьому особливих труднощів у виконанні перерахованих рекомендацій немає. Достатньо дотримуватись уважності та вчасно обслуговувати важливі вузли.

Крім нормальних недоліків, які допускаються автовласниками, є цілий спектр «звичок», здатних підвищити ризик критичних неполадок.

Наприклад, хтось не стежить за індикаціями на щитку приладів. Природно, окремі сигнали носять інформаційний характер (спустошення резервуара зі склоомиваючою рідиною), інші вказують на брак технічних складів – наприклад, масла. В останньому випадку важливо якнайшвидше припинити експлуатацію транспортного засобу та поповнити запаси моторного масла.

Джерело u-news.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти