Назвали помилку, якої припускаються водії під час запуску двигуна: як не потрібно робити

Така, здавалося б, проста і рутинна процедура для автомобіліста, як запуск двигуна, також потребує правильного виконання. Експерти звернули увагу водіїв на те, як не варто цього робити.

Читайте також:

Оштрафують при першій зупинці: кому з водіїв потрібно терміново замінити техпаспорт

Штраф 3000 гривень: де заборонена їзда на автомобілі з “порожнім” баком

Чи може поліція штрафувати водіїв за увімкнене освітлення в салоні автомобіля

Зокрема, зазначається, що не можна негайно запускати двигун після увімкнення запалювання. Потрібно дати внутрішній системі автомобіля паузу для проведення діагностики, особливо після тривалої стоянки. До неї входить перевірка техсистем, збір даних про навколишнє середовище та кліматичні умови. Найбільше це має значення за екстремальних температур, оскільки система обробляє дані для підготовки потрібної консистенції паливної суміші.

Експерти звертають увагу, що багато водіїв одразу після ввімкнення запалювання повертають ключ у положення старт. У такій ситуації система обирає усереднені параметри, що може призвести до проблем із займанням палива, викидів незгорілого палива в каталізатор. Потім електронний блок управління підкоригує показники, але в довгостроковій перспективі подібна звичка може завдати істотної шкоди двигуну.

У дизельних автомобілях ситуація ще серйозніша. Після повороту ключа в замку запалювання на приладовій панелі загоряється індикатор у вигляді спіралі. Це означає, що почали працювати свічки розжарювання, що розігрівають керамічний ізолятор свічки, підвищують температуру повітря в камерах згоряння. У цей момент починати рух категорично не рекомендується, машина може просто не завестися. У довгостроковій перспективі неповне згоряння палива може призвести до підвищеної витрати пального, нерівномірної роботи циліндрів і засмічення фільтрів.

Translated with DeepL.com (free version)

Джерело MMR
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти