П’ять популярних автомобільних міфів, які розоряють водіїв

Міфи про обслуговування автомобілів широко поширені і можуть призвести до непотрібних витрат і пошкоджень. Експерти видання GO виокремлюють 5 таких хибних думок, у які не варто вірити, якщо ви хочете зберегти свій автомобіль у відмінному стані й уникнути зайвих витрат.

1. Обслуговування нових автомобілів не потрібне
Існує думка, що нові автомобілі, завдяки своїм просунутим технологіям і високій надійності, не потребують регулярного обслуговування. Ця помилкова думка може призвести до значних проблем. За даними Chase Auto, навіть найсучасніші автомобілі потребують регулярних перевірок і технічного обслуговування. Комплексні механічні та електронні системи нових автомобілів можуть зношуватися та виходити з ладу без належного догляду. Нехтування базовими завданнями, такими як заміна оливи, перевірка гальм і перестановка шин, може призвести до серйозних поломок і високих витрат на ремонт.

2. Заміна оливи кожні 5000 кілометрів
Старий міф про необхідність заміни оливи кожні 5000 кілометрів (3000 миль) вже не актуальний для більшості сучасних автомобілів. Сучасні двигуни і високоякісні оливи дають змогу збільшувати інтервали між замінами оливи. Сьогодні багато автомобілів можуть проїжджати від 8000 до 12000 кілометрів, а деякі моделі – навіть до 16000 кілометрів між замінами оливи. Найкращий спосіб визначити оптимальний інтервал для вашого автомобіля – дотримуватися рекомендацій виробника, зазначених у посібнику з експлуатації.

3. Синтетичне масло – зайва трата грошей
Існує міф, що синтетичне масло не потрібне і є лише маркетинговим трюком для збільшення витрат автовласників. Насправді синтетична олива забезпечує кращий захист двигуна, особливо за екстремальних температур і важких умов експлуатації. Воно краще змащує і зменшує знос двигуна, що особливо важливо для високопродуктивних двигунів або двигунів з турбонаддувом. Хоча синтетична олива може бути дорожчою за звичайну, її використання виправдовує себе за рахунок подовження терміну служби двигуна і поліпшення його роботи.

4. Кондиціонер споживає більше палива, ніж відкриті вікна
Багато автовласників вважають, що використання кондиціонера значно збільшує витрату пального порівняно з рухом із відчиненими вікнами. Насправді, кондиціонер дійсно може трохи знизити економічність, але відкриті вікна створюють аеродинамічний опір, особливо на високих швидкостях. Дослідження Consumer Reports, наведені Advance Auto Parts, показують, що різниця у витраті пального між використанням кондиціонера та відчиненими вікнами мінімальна, особливо під час руху по шосе.

5. Водіння на холодному двигуні шкодить автомобілю
Існує думка, що автомобілі потрібно довго прогрівати на холостому ходу перед поїздкою в холодну погоду. Однак сучасні двигуни розроблені для ефективної роботи практично одразу після запуску. Тривала робота на холостому ходу в холодну пору не тільки не обов’язкова, а й може бути шкідливою для двигуна. За даними Chase Auto, плавне й обережне водіння в перші кілька хвилин після запуску двигуна дає змогу йому прогрітися набагато швидше й ефективніше, ніж робота на холостому ходу.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти