Як сидіти за кермом, щоб не отримати травму: повинен знати кожен водій
Сьогодні кожен автомобіліст налаштовує своє “робоче місце” так, як сам вважатиме за потрібне. З одного боку це правильно, оскільки їзда має бути максимально комфортною. З іншого – подібна самодіяльність часом зазіхає на безпеку водія, який про це може навіть не підозрювати. Американське видання Motorbiscuit, посилаючись на рекомендації місцевих Страхового інституту дорожньої безпеки (IIHS) і Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA), підготувало низку правил налаштування водійського місця, які має знати кожен керманич.
Зокрема, слід пам’ятати, що під час зіткнення з перешкодою в салоні спрацьовують подушки безпеки. Вони містять нагріті гази і надуваються так швидко, що сидіння занадто близько може фактично спричинити додаткову травму, а не запобігти їй. Крім того, залежно від кута нахилу вашого рульового колеса і того, наскільки близько ви до нього сидите, під час спрацьовування систем безпеки ви можете вдаритися обличчям об його верхній обід.
Щоб правильно відрегулювати водійське сидіння, слід сісти прямо по центру крісла, притулившись спиною до спинки і поставивши ноги на підлогу. Переконайтеся, що стегна і коліна перебувають на одному рівні, а ступні впевнено дістають до педалей. Не витягайте ноги занадто сильно і не згинайте коліна високо. Сидіти слід так, щоб груди перебували на відстані щонайменше 25-30 сантиметрів від рульового колеса, в центральній частині якого прихована водійська подушка безпеки.
Також експерти NHTSA попереджають водіїв про те, що звичний для багатьох хват уже не актуальний. Раніше автомобілістів навчали правилу 10×14, згідно з яким для найкращої безпеки руки на кермовому колесі потрібно тримати на рівні 10 і 14 годин. Зараз це слід робити на рівні 9 і 15 годин, інакше є ризик у разі аварії отримати серйозні травми кистей і передпліч.
Крім того, експерти у сфері безпеки рекомендують водіям відмовитися від використання чохлів на кермо і сидіння, які можуть стати перешкодами під час роботи подушок безпеки і призвести до додаткових травм. Окремо звертається увага на неприпустимість розміщення сторонніх предметів на приладовій панелі, оскільки в разі різкого удару вони можуть стати снарядами, які на величезній швидкості полетять у водія і пасажирів.