Чи потрібно прогрівати двигун автомобіля перед поїздкою: експерти дали відповідь

Сьогодні автомобілісти поділяються на два табори: одні вважають, що двигун автомобіля потрібно ретельно прогрівати перед поїздкою після довгого простою, другі впевнені, що ні. Чим керуються обидва табори і як потрібно робити насправді, пояснило видання «РБК-Україна» з посиланням на автоекспертів.

Теорія №1: Двигун прогрівати треба
У минулому двигуни були менш досконалі і потребували ретельного прогрівання, щоб бензин міг згоряти в оптимальних умовах, а моторні компоненти не зношувалися занадто швидко. Водіям рекомендували прогрівати двигун у два етапи – на холостому ходу до 50-70 градусів, а потім на малих обертах під час руху до 90-95 градусів. Багато водіїв дотримуються такого ж принципу і на сучасних авто.

Теорія №2: Двигун не прогріваємо
Рекомендації виробників сьогодні свідчать, що електронний блок управління сучасних авто автоматично налаштовує мотор на оптимальну роботу. У зв’язку з цим додатково прогрівати його немає ніякої необхідності.

А як слід в ідеалі?
Експерти звертають увагу, що більшість автовиробників при розробці своїх рекомендацій виходять із суворих екологічних вимог. Адже саме прогрівання мотора на холостому ходу сприяє підвищеному викиду шкідливих речовин в атмосферу. У деяких країнах навіть законом заборонено гріти машину перед поїздкою.

Однак якщо спиратися на технічну складову, то прогрів навіть сучасним і технологічним авто не завадить. При цьому найкраще прогрівати мотор під час руху але в межах 1500 – 2000 об/хв. Через кілька хвилин двигун сам розігріється до оптимальної робочої температури.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти