Коли поліції заборонено штрафувати п’яних водіїв: український суд дав відповідь
Нетверезе водіння в Україні вважається одним із найсерйозніших правопорушень за кермом. За першого ж випадку водієві загрожує 17 000 штрафу і позбавлення прав на рік. Однак є випадки, коли карати водія за п’яну їзду неприпустимо.
Про такий випадок у своєму рішенні у справі №541/1511/22 повідомив Полтавський апеляційний суд. У межах розгляду було встановлено, що поліція зупинила під час комендантської години жителя Миргорода за кермом ВАЗ 21063. Тест на алкоголь показав позитивний результат, унаслідок чого щодо водія склали протокол ст. 130 КУпАП. Суд першої інстанції виніс рішення про штраф і позбавлення прав.
Однак в апеляції визнали, що не було враховано важливих обставин вчинення цього правопорушення. А саме те, що чоловік сів за кермо нетверезим не з власної волі, а в стані крайньої необхідності. Того вечора до нього по допомогу звернулася знайома, у якої матері різко стало погано зі здоров’ям на іншому кінці міста. Швидка допомога могла не встигнути до неї на виклик, до того ж запасні ключі від вхідних дверей до квартири були тільки в доньки.
Чоловік, який перебував у стані алкогольного сп’яніння, усвідомлював, що йде на порушення закону, але вирішив знехтувати вимогами ПДР заради порятунку життя жінки. З огляду на це, суд дійшов висновку, що до відповідальності водій був притягнутий неправомірно. Штраф і позбавлення прав щодо нього було скасовано.