У чому різниця між водієм і шофером: повинен знати кожен
В Україні поширена думка, що поняття «водій» і «шофер» мають одне й те саме значення, просто останнє слово більш застаріле та вийшло з моди. Насправді між ними є суттєва різниця, про яку сьогодні мало хто замислюється.
Читайте також:
Дорожній знак із перекресленою літерою Е: що він забороняє
Де українцям загрожує штраф 2 700 гривень за радіо в автомобілі
Досвідчений перекупник назвав ідеальний пробіг для купівлі вживаного автомобіля
Читайте також:
Не тільки для економії: навіщо досвідчені водії взимку переходять з бензину А95 на А92
Коли водій може відмовитися показувати свої права поліцейським: суд дав відповідь
Насамперед варто знати, що слово «шофер» – це калька з французької «le chauffeur». Дослівно це перекладається як «опалювач», «кочегар», у рідкісних випадках слово вживалося у значенні «пожежний». У XIX столітті саме так у Франції іменували залізничників, які підкидали вугілля в топку паровозів.
З появою парових автомобілів «шоферами» почали називати їхніх водіїв. Важливо розуміти, що, зважаючи на слаборозвинені технології в ті часи, керманичі мали не тільки вміти керувати новими транспортними засобами, а й досконало знатися на їхньому устрої. Допомоги в ремонті та обслуговуванні перших автомобілів чекати було нізвідки, тому доводилося робити все самостійно.
Згодом ситуація змінилася, з’явилися професійні механіки і мотористи, автосервіси. За кермом автомобілів все частіше можна було побачити звичайних людей, які не займалися їхнім ремонтом і обслуговуванням. Оскільки вони просто водили машини, їх стали іменувати «водіями». Таким чином, слово «шофер» має більш старовинне походження і охоплює більш широке поняття.