Десять типових пасток автошахраїв під час продажу авто: як не стати жертвою «розводу»

Купівля автомобіля «з рук» – завжди ризик, причому не тільки через загрозу отримати «відро з болтами», а й з огляду на ризик нарватися на шахраїв, які заберуть ваші гроші і не дадуть натомість взагалі нічого. Експерти аналітичного проєкту carVertical виокремили десять типових афер із продажу транспортних засобів, які загрожують українцям.

Передоплата
Часто шахраї імітують високий попит на автомобіль, щоб заманити покупця. Для того, щоб напевно отримати таку популярну машину, можуть запропонувати внести передоплату. Після переказу коштів, зрозуміло, на зв’язок «продавець» виходити перестає.

Фальшиві сайти автодилерів
Іноді аферисти настільки ретельно підходять до своєї «роботи», що не лінуються створювати цілі фальшиві сайти, на яких маскуються під офіційних дилерів, пропонують купити авто за привабливою ціною і теж просять внести передоплату, а потім пропадають.

Маскування факту імпорту автомобіля
Часто продавці намагаються приховати факт того, що машину пригнали з іншої країни. Найчастіше це робиться, щоб покупець не дізнався не найприємнішу історію володіння транспортним засобом. Наприклад, те, що машина була в ДТП, пережила повінь або і зовсім оголошена в розшук десь в ЄС або США.

Facebook Marketplace
Facebook Marketplace давно став притулком для аферистів, які виставляють тут на продаж фальшиві запчастини за «вигідними» цінами. Жодного контролю якості товару на майданчику немає, що створює величезний простір для афер і маніпуляцій.

Махінації з одометром
Одна з найпоширеніших афер під час продажу старих авто в Україні. Ділки постійно скручують показання одометра, щоб приховати від покупців, що машина «сточила» свій ресурс набагато сильніше, ніж вам може здатися, а отже, і коштує в реальності на порядок дешевше.

Приховані пошкодження
Багато недобросовісних продавців приховують від покупців наявність якихось пошкоджень. Все тому, що новому власнику це може принести додаткові розтрати і клопоти. А отже, ризик, що він відмовиться від покупки зростає.

Фальшивий звіт про історію транспортного засобу
Іноді шахраї вдаються навіть до фальсифікації звітів про історію автомобілів, щоб ввести покупців в оману. Побічно фальсифікацію видає той факт, що звіт надрукований, а не згенерований системою.

Колишні автомобілі напрокат і таксі
Нерідко на вторинному ринку можна зустріти не найстаріші автомобілі, які мають ознаки підвищеного зносу. Потерті сидіння, подряпини на приладовій панелі, кермі та важелі КПП. Такі ознаки мають авто, які використовувалися в таксі, в комерційних перевезеннях або здавалися напрокат. Вони мають більший пробіг і вищий ступінь зносу, а тому почнуть доставляти проблем власнику дуже рано.

Викрадені авто
Найчастіше викрадені автомобілі продають на запчастини, але іноді вони, як ні в чому не бувало, можуть продаватися на «вторинному ринку». В Україні таке часто трапляється з «євробляхами». Викрадені в ЄС авто без проблем ввозяться в країну і продаються «з рук». Новий власник дізнається про те, що машина в розшуку лише, коли намагається поставити її на облік у МВС.

Підозрілі платіжні схеми
Якщо продавець пропонує для розрахунку сумнівні схеми на кшталт переказу Western Union або оплати на криптогаманець, отже, є ймовірність, що він хоче надалі уникнути ідентифікації. Відповідно існує ризик, що машину ви так і не побачите або вона має кримінальний слід.

Джерело MMR
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти