Коли промивка може вбити двигун автомобіля: важливо вчасно зливати
Промивання двигуна автомобіля є корисною процедурою, яка допомагає позбутися різного роду відкладень у моторі, поліпшити його продуктивність і усунути постійний перегрів. Однак у разі неправильного проведення промивання можливі фатальні наслідки, аж до відмови двигуна. Досвідчені автомеханіки розповіли, коли промивка може угробити силову установку.
Читайте також:
Розоритеся на ремонті або взагалі втратите машину: три фатальні помилки під час купівлі авто
Поліція звинувачує в нетверезому водінні: що потрібно знати, щоб не потрапити в халепу
Три небезпечні маневри, яких потрібно уникати за кермом авто в зимовий період
Насамперед варто зазначити, що існує два основних види промивання: повне або часткове (м’яке). Перше проводиться з повним розбиранням і очищенням двигуна. Друга полягає в додаванні спеціальної рідини в старе моторне масло перед заміною.
Під час м’якого промивання рекомендується деякий час поїздити на такій суміші, щоб дати їй розчинити відкладення, що утворилися, нагар, шлам та інші продукти зносу. Згодом усі забруднення виводяться з системи разом зі старим маслом.
Однак якщо їздити на промивці занадто довго, можливі негативні наслідки. Усе через наявність у її складі солей калію, натрію, магнію та інших елементів, які підвищують сульфатну зольність промивки. Остання при сильних температурних перепадах може спровокувати накопичення сажі на стінках циліндрів. Змішування з масляним нагаром призведе до утворення між поршнем і стінками циліндрів абразиву, який, своєю чергою, почне дряпати поверхню, що призведе до швидкого зносу двигуна.
Тому рекомендується злити промивку зі старим мастилом через кілька кілометрів після її додавання в систему.