Як уникнути штрафу за вимушену зупинку в забороненому місці: відповідь юриста
![](https://mashyna.com.ua/wp-content/uploads/2020/04/politsiya_patrul_ostanovil_zachem_0.jpg)
На дорозі бувають найрізноманітніші ситуації, зокрема такі, коли терміново потрібно зупинитися там, де робити це забороняють ПДР. Наприклад, при різкому погіршенні самопочуття або повітряній тривозі. Важливо знати, що сказати поліції, щоб не отримати на рівному місці штраф за ч.1 ст.122 КУпАП у розмірі 340 гривень.
Читайте також:
Відібрали права за тріщину на лобовому склі: як уникнути такої неприємності
До 20 км/год: в Україні з’являться нові обмеження швидкості для деяких водіїв
П’ять ознак небезпечного водія: яких машин на дорозі потрібно остерігатися
Насамперед юристи рекомендують ставити авто так, щоб це не створювало перешкоди для інших учасників руху. Важливо, щоб було видно, що ви зробили всі можливі дії для цього. Зокрема, потрібно активувати аварійну сигналізацію, щоб заздалегідь попередити інших водіїв про небезпеку.
Багатьом поліцейським цього недостатньо і вони все одно намагаються притягнути водіїв до відповідальності за вимушену зупинку в недозволеному місці. Тут юристи рекомендують вимагати від інспектора надати вам право письмово викласти мотиви своїх дій. Якщо йдеться про повітряну тривогу, потрібно вказати час, коли ви вирішили зупинитися, а також звернути увагу на загрозу вашому життю і здоров’ю у зв’язку з потенційним продовженням руху.
Обов’язково вкажіть, що не згодні зі звинуваченням у скоєнні правопорушення, керуючись п. 9.9.А та п. 15.14 ПДР. Надалі рішення поліції слід оскаржити в суді, підготувавши всі можливі докази своєї невинуватості, що вказують на крайню необхідність ваших дій за кермом. Якщо йдеться про погане самопочуття, це краще зафіксувати зверненням до медзакладу та відповідною довідкою або викликом швидкої допомоги на місце.