Чим небезпечна для вашого автомобіля їзда на порожньому баку: шість прихованих загроз

Нерідко українські автомобілісти їздять на машині доти, доки на приладовій панелі не загориться лампочка про низький рівень палива в баку. І навіть після цього багато хто продовжує максимально відкладати поїздку на АЗС. У коментарі виданню «Твоя МАШИНА» експерти пояснюють, чим така звичка може бути небезпечна для вашого автомобіля.
Головні ризики їзди на залишках палива
У паливному баку будь-якого автомобіля з часом накопичується осад на дні. Це може бути дрібне сміття, бруд, відкладення. Як тільки рівень палива в ємності досягне критичної позначки, вся ця дрянь почне всмоктуватися через паливний насос в систему, засмічуючи фільтри і форсунки. В результаті вас чекає дорогий ремонт.
Крім того, в сучасних автомобілях паливний насос знаходиться всередині бака і охолоджується за рахунок навколишнього його палива. Якщо рідини в резервуарі стане критично мало, то агрегат почне швидко перегріватися і може в результаті вийти з ладу. Заміна насоса може обійтися в десятки тисяч гривень.
Також не варто забувати про проблему завоздушування паливної системи. При нестачі палива в насос починає активно потрапляти повітря, що порушує роботу форсунок і може привести до нестабільної роботи двигуна на холостих обертах.
Якщо мова йде про дизельні авто, то їзда з порожнім баком може привести до пошкодження ТНВД. Паливний насос високого тиску дуже чутливий до забруднень. Ремонт даного агрегату також буде коштувати дуже дорого.
Додатково варто пам’ятати, що в напівпорожньому баку активно утворюється конденсат. Через наявність вологи може утворитися корозія металевих елементів паливної системи.