Доведеться «дути в трубочку»: як поліція виявляє п’яних водіїв за кермом

В Україні за останні роки істотно зросла кількість фактів притягнення до відповідальності водіїв за нетверезе водіння. Це може свідчити як про зниження автомобільної культури, так і про посилення контролю з боку поліції. Зокрема, досвідчений патрульний поділився з виданням «Твоя МАШИНА» ознаками, які його колеги використовують для виявлення нетверезих керманичів за кермом.

П’ять головних «маркерів» алкогольного сп’яніння:

  • Запах з рота: найбільш очевидна ознака. Також підозри у поліцейських викликають водії, які жують м’ятні цукерки або жувальну гумку, а також мають запах цибулі або часнику. Це може розцінюватися як спроба приховати сліди перегару.
  • Порушення мови та поведінки: зазвичай проявляються у вигляді занадто повільної або швидкої розмови, незв’язної мови, надмірної збудженості або навпаки — сонливості.
  • Блиск в очах і розширені зіниці: достатньо навіть невеликої дози алкоголю, щоб викликати подібні симптоми.
  • Тремтіння рук і порушення координації: нетверезий водій не може «стабілізувати» своє тіло, яке постійно хитається, трясеться або «губиться» в просторі.
  • Зміна кольору шкіри: червоний ніс, вуха, обличчя в цілому можуть вказувати на вживання алкоголю, хоча можуть мати й інші причини.

Спільний наказ МВС і МОЗ №1452/735 дозволяє патрульним ініціювати перевірку водія на алкотестері при наявності хоча б однієї з цих ознак.

Співробітник Патрульної поліції нагадав, що за їзду в стані алкогольного сп’яніння в Україні карають штрафом у розмірі 17 000 гривень і позбавленням прав на строк від 1 року. При цьому він підкреслив, що набагато небезпечнішим є те, що п’яний водій не здатний адекватно реагувати на загрози на дорозі.

«Посвідчення ви повернете через рік, гроші заробите, а ось повернути життя і здоров’я вже не зможете», – резюмує інспектор.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти