Тисячі гривень штрафу: що очікує водіїв із новим законом

27 вересня набуває чинності Закон про реформування сфери паркування транспортних засобів. Це означає, що всі автомобілі, залишені на проїжджій частині, будуть евакуйовані, а їх власників чекатиме штраф, передає protocol.

Зі свого боку Київрада вже здійснила низку кроків, необхідних для ефективного контролю за паркуванням у столиці. Зокрема, створено штат інспекторів з паркування зі 150 осіб.

Станом на сьогодні у Києві функціонують 889 комунальних майданчиків на 40 тисяч машиномісць з перспективою їх збільшення до 125 тисяч.

Можливо, залишати свої авто аби-де водіїв змушує надто висока вартість послуги? До слова, година на муніципальній парковці коштує 10, 7 та 5 гривень у залежності від розташування. Це в 3-4 рази дешевше, ніж літр пального. Виходить, що паркувальна вакханалія на столичних дорогах має досить банальні причини – відсутність відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Новий закон про паркування покликаний змінити ситуацію на краще.

Сплатити за парковку можна за допомогою мобільного додатку, придбавши місячний чи квартальний абонемент, або ж скориставшись послугами паркоматів. Їх у Києві наразі 36, у наступному році планують встановити ще 312.

Не хочете платити мінімум – готуйте у 20 разів більше грошей від вартості 1 години паркування. Наприклад, якщо тариф на майданчику складає 10 грн/год, то санкція відповідно становитиме 200 грн. Суму можна зменшити вдвічі, якщо сплатити штраф протягом 10 днів.

Санкція за порушення ПДР, зупинку та стоянку під знаком заборони і порушення правил паркування (несплату послуг) складе 425 грн.

Останнім часом побільшало випадків, коли авто залишають на місцях для людей з обмеженими можливостями. Штраф від 1000 грн мотивуватиме “героїв парковки” як мінімум двічі подумати перед тим, як вчиняти подібні дії.

Важливо, аби потенційні порушники зрозуміли: жити за принципом “цього разу обійдеться” більше не вийде. З 27 вересня наводити лад на дорогах столиці будуть 150 інспекторів з паркування. Окрім накладення адміністративних санкцій, вони зможуть відправити машину порушника на штрафмайданчик. Раніше такі повноваження були тільки у поліції.

Інспектори можуть евакуювати авто у двох випадках: якщо ТЗ суттєво перешкоджає дорожньому руху або за паркування на безкоштовних місцях особами, які не мають відповідних пільг. Евакуйовані автомобілі перебуватимуть на спеціальних майданчиках та стоянках. Незабаром їхні адреси можна буде знайти на сайті КМДА і “Київтранспарксервісу”.

Зменшити трафік планують облаштуванням 7 “перехоплюючих” паркінгів на в’їздах у місто біля станцій метро. Схема проста: залишаєте авто на майданчику і їдете у справах громадським транспортом – без заторів і з суттєвою економією часу.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти