Скільки водіїв користуватися телефоном за кермом: названа цифра

Кожен п’ятий водій (20%) в Україні користується телефоном або іншим пристроєм під час керування автомобілем, про що свідчить дослідження, проведене громадською організацією Vision Zero, повідомляє Інтерфакс-Україна.

На прес-конференції в понеділок у Києві голова організації Vision Zero Віктор Загреба розповів, що восени 2017 року організація проводила дослідження методом спостереження за водіями під час руху автомобіля. Дослідження проводилося у 21 обласному центрі України, в полі зору були 22866 водіїв.

За словами керівника громадської організації, згідно з дослідженням, 18,6% водіїв користувалися мобільними телефонами за кермом, із них 28,5% водіїв тримали телефон у руці, а 62,7% – біля вуха, близько 10% користуються пристроями, закріпленими на лобовому склі або на панелі автомобіля.

“Кожен п’ятий водій дивиться не лише на дорогу, а й у телефон, тобто відволікається … Це, звісно, порушення ПДР і величезний ризик на дорогах”, – зазначив він.

В.Загреба також розповів, що в Україні “фактично соціальною нормою” є не пристібатися пасками безпеки, що, безумовно, збільшує ризик ДТП.

Координатор кампанії “За безпечні дороги” Олеся Холопік також висловила занепокоєння тим, що українські водії не звикли пристібатися пасками безпеки. “В Україні дуже маленька відповідальність за не пристебнутий пасок – 51 грн. Тобто фактично відсутнє покарання”, – сказала вона, додавши, що необхідно законодавчо підвищувати відповідальність за це порушення.

Водночас О.Холопік зазначила, що минулого року на рівні держави було зроблено кроки щодо поліпшення ситуації на дорогах. Зокрема, позитивним фактором вона назвала обмеження швидкості руху до 50 км/год. у населених пунктах.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти