Техогляд у 2023 році обов’язковий не для всіх: звільнені від нього дві категорії

19 травня Кабінет Міністрів прийняв рішення, яке стосується поліпшення процедури обов’язкового технічного огляду транспортних засобів. Нові правила визначають, хто може бути звільнений від проходження цього огляду.

Необхідно зауважити, що транспортні засоби повинні бути справними і безпечними як для власника, так і для інших учасників дорожнього руху. Тому, якщо ваш транспортний засіб потрапив до списку виключень, це не означає, що ви повністю звільнені від необхідності проведення технічного огляду.

Існує кілька категорій транспортних засобів, які звільнені від обов’язкового технічного огляду. Вони поділяються на дві групи:

1. Усі автомобілі, причепи та напівпричепи, незалежно від терміну їхньої експлуатації, якщо вони не використовуються для комерційних цілей.

2. Нові легкові автомобілі та причепи, які використовуються для комерційних перевезень і мають термін експлуатації менше двох років.

Варто зазначити, що періодичність проходження технічного огляду регулюється статтею 35 Закону про дорожній рух. Незважаючи на те, що зазначені категорії звільнені від обов’язкового огляду, вони все одно повинні пройти його, якщо рухаються по магістральних дорогах.

Ось повний перелік категорій транспортних засобів, які повинні пройти технічний огляд з певною періодичністю:

– Великі вантажні автомобілі, яким більше року – один раз на рік.

– Автобуси, яким більше двох років – раз на шість місяців.

– Вантажно-пасажирські автомобілі вагою до 3,5 тонни, яким більше двох років – один раз на два роки.

– Легкові автомобілі, які використовуються в таксі та старші за два роки – один раз на рік.

– Колісні трактори, які використовуються більше двох років – один раз на два роки.

– Спеціалізований автотранспорт, такий як автомобілі для усунення аварій, автокрани, пожежні автомобілі, автомобільні вежі, сміттєвози, транспорт для технічної та медичної допомоги – проходження огляду щорічно.

– Колісно-транспортні засоби, які використовуються для перевезення небезпечних, токсичних і легкозаймистих вантажів – один раз на рік після виготовлення транспортного засобу та потім кожні шість місяців.

Джерело men.24tv
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти