В Україні провели випробування нового автожира: фото і характеристики

Запорізьке підприємство “Мотор Січ” провели випробування дослідного зразка гвинтокрилого літального апарату – автожиру, який також називають ґіропланом.

Відповідні фотографії з’явилися на сторінці Олексія Чирви в мережі Facebook.

Також інформацією про розробку автожира повідомив директор транспортно-виробничого управління “Мотор Січ” Михайло Молчанов.

Він розказав, що двомісний літальний апарат може розвивати швидкість до 190 км/год. Для того, щоб піднятися в повітря йому потрібна злітна смуга завдовжки близько 70 метрів.

Апарат в середньому набагато дешевший легких літаків і вертольотів, ним легше управляти. Також ґіроплани вважають одними з найбезпечніших літальних апаратів, оскільки вони не схильні до штопору, здатні здійснювати м’яку посадку з непрацюючим двигуном і мають мінімальні вимоги до майданчика для посадки. Автожир набагато менш чутливий до термічних потоків (у порівнянні з дельтапланом і парапланом) і менш чутливий до турбулентності (у порівнянні з літаком).

Основним мінусом автожирів є більш низький ККД використання силової установки, через що при однаковій польотній вазі і швидкості цьому літальному апарату потрібно більш потужний двигун, ніж літаку або дельтаплану. Крім того, у автожира з дволопатевим несучим ротором є кілька специфічних небезпечних режимів польоту, які не можна допускати, щоб уникнути падіння.

Також польоти на автожирі в умовах обмерзання становлять велику небезпеку, оскільки при обмерзанні ротора він швидко виходить з режиму авторотації, що призводить до падіння.

Читайте також: Викрасти за 90 секунд: хакер показав, як легко зламати Tesla Model X за допомогою Bluetooth


Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти