Як правильно вибрати шини для автомобіля
Шини для автомобіля – все одно, що черевики для людини. Зрозуміло, що основними факторами, що впливають на показники надійності і практичності авто є двигун, трансмісія та елементи конструкції кузова. Втім правильно підібрані шини для авто мають важливе значення, тому до питання підбору необхідно підходити уважно й відповідально
Шини для авто
Цей сегмент ринку сповнений найрізноманітнішими виробниками. Серед значного асортименту сьогодні користуються великим попитом шини Nokian, Michelin, Brigestone, Goodyear, Continental і десятки (якщо не сотні) інших. Сьогодні авто власнику необхідно не тільки визначитися з вибором конкретного виробника, шини якого відповідають його перевагам і гаманцю. Слід враховувати і масу нюансів, знаючи які можна забезпечити максимальний комфорт, безпеку водіння і мінімізувати потокові витрати на експлуатацію.
Категорії шин
В першу чергу, слід визначитися з категорією шин:
- Шосейні призначені для твердої поверхні в умови сухої або мокрої погоди. В силу відсутності у цих шин спеціальних зчіпних характеристик, використовувати їх в зимовий період при їзді по снігу або льоду неприпустимо.
- Всесезонні відрізняються хорошими зчіпними властивостями на засніженій дорозі, забезпечуючи достатній рівень керованості автомобіля.
- Швидкісні призначені для авто високого класу, гарантують підвищену керованість і зчеплення з дорогою на високих швидкостях.
Типорозміри
При експлуатації автомобіля в літній період фахівці рекомендують використовувати шини, які мають профіль великої ширини, а взимку – навпаки. Ці покришки характеризуються практично рівнозначною довжиною кола, що не позначається на швидкісних характеристиках і витраті палива.
Визначаючись з необхідним типорозміром, слід враховувати ряд технічних характеристик вашого залізного коня:
- максимальна швидкість;
- вага авто;
- динаміка розгону;
- умови експлуатації;
- схильність до заносу.
Дізнатися типорозмір шин, який буде оптимальним варіантом для вашого автомобіля, можна з технічної документації на нього. Як правило, виробник передбачає кілька варіантів, тому вам надається свобода вибору. Відступати від цих рекомендацій заборонено, оскільки цей факт може істотно знизити безпеку експлуатації і негативно позначитися на практичності використання автомобіля.
Малюнок протектора
Основним фактором, що визначає ступінь зчеплення авто з дорожнім полотном, є малюнок протектора. Так, шина, на якій малюнок асиметричний, здатна забезпечити краще зчеплення, і навпаки. За якісні показники керованості авто на мокрій поверхні відповідає глибина цього малюнка.
Балансування
Важливим показником якості шин є їх здатність до балансуванню. Ннезбалансована шина навіть на середній (не кажучи вже про високу) швидкості викликає биття об дорожнє покриття. Тому, якщо шини не балансуються на справних дисках, які позбавлені дефектів, їх не можна використовувати і необхідно повернути як непридатні до експлуатації.
Нові VS вживані
Результат вибору між новими і вже використовуваними шинами залежить від фінансового становища людини. Однак далеко не завжди нове означає якісне. Несильно зношені добротні шини часто мають кращі технічні характеристики, ніж їх опоненти з вітрини виробника сумнівної якості. Зрозуміло, термін експлуатації вживаної резини відчутно зменшується, але її покупка допоможе істотно заощадити гроші без втрати показників комфорту і безпеки.