Чим небезпечна калюжа для автомобіля
Людина може захлинутися навіть у ванній, так само й автомобіль не застрахований від «втрати свідомості» та повного паралічу в прості калюжі. Будь-яка вода на дорозі може приховувати підступний сюрприз – яму, арматуру, цвях або навіть відкритий люк, передає Твоя МАШИНА.
Разом з колесами в автомобілі мокнуть гальмівні колодки. Це не можна вважати серйозною неприємністю, проте не зайвим буде нагадати, що просушуються вони кільком плавними маніпуляціями педаллю гальма, інакше знизиться ефект гальмування. Так що, минувши водяну перешкоду, завжди слід про це пам’ятати. У машинах з механічною трансмісією злегка підмоклий диск зчеплення також не є великою проблемою, тому що, як правило, волога піде сама собою – лише не варто перевантажувати ваше авто. Не страшно, якщо поверхня води дійде до нижньої частини двигуна і коробки передач – в справному стані вони герметичні.
Автомобіль може зупинитись і захлопнути якщо промокне електропроводка, або рідина потрапить у вихлопну систему. Але найнеприємніше, що відбувається в глибокій калюжі, це коли вода проникає через повітрозабірник в циліндри двигуна і тоді трапляється гідроудар. Надлишок рідини призведе до стрибку тиску, який є нищівним для двигуна. Причому, щоб двигун вийшов з ладу, досить потрапляння води в один з циліндрів.
Такі сумні наслідки, як пошкоджені поршні, гнуті шатуни і тріщини в блоці циліндрів усуваються в процесі дорогого капітального ремонту. Тому варто врахувати рівень води і можливості вашого атво. Рівень калюжі найлегше вимірювати по колесу – якщо вона глибше, ніж ⅔ діаметра колеса, краще її об’їхати.
Навіть незначна кількість води на асфальті загрожує авто найнебезпечнішим явищем – ефектом аквапланування. У цьому випадку між шиною і поверхнею дороги утворюється водяна плівка в кілька міліметрів, і протектор втрачає здатність до відведення води. Тобто машина буквально спливає на поверхню. Між іншим, це небезпечніше, ніж слизький сніг, тому що гальмівний шлях на мокрому асфальті на третину більший, ніж на снігу.