Сторінка рубрики

Peugeot

Peugeot – певно найбільш впізнаваний бренд авто в Європі та зокрема Україні. Автоконцерн Peugeot-Citroen потужний європейський автовиробник, який за обсягами та охопленням ринку поступається тільки гіганту Volkswagen. Твоя МАШИНА постійно відслідковує новинки бренду, публікуючи їх тут, а також розповість звідки взялось Peugeot та що стало ключем до успіху компанії.

Від металевих дротів до авто

Перед тим як з заводу Армана Пежо зійшов перший автомобіль, компанія майже півстоліття займалась виготовленням високоякісних інструментів та дрібних металевих виробів і запчастин. Заснована в 1810-му сімейна плавильня Пежо тільки в 1889-му представила перший паровий автомобіль –  Serpollet-Peugeot, встигнувши налагодити виробництво велосипедів.
Історія окремої автомобільної компанії –  «Суспільство автомобілів Пежо» почалась з’явилась тільки в 1896-му. В рік заснування компанія вже мала модельний ряд з понад 10 автомобілів з бензиновими двигунами власного виробництва. Першим великим успіхом Peugeot став Peugeot Bebe – найдоступніший французький автомобіль того часу, орієнтований на масовий ринок.
Вдало переживши першу світову, Peugeot представила покращену модель Bebe – Quadrilette і до 1923-го змогла вийти на обсяги виробництва в 10 000 продаж на рік. Орієнтація на масовий ринок та економні легкові автомобілі дозволила компанії процвітати навіть у часи великої депресії – рятівником сала машина Peugeot 402. А в 60-ті, після підписання контракту з дизайнерами із Pininfarina, лінійка авто Пежо отримала новий дизайн та ще більшу популярність.
Вже в 1972-му Peugeot и Citroen об’єдналися в одну компанію для обміну досвідом і технологіями конструювання нових авто, зберігши окремі бренди. В 1983-му з’явився легендарний Пежо 205, який став не тільки переможцем ралі Дакар, але й увійшов в історію як найбільш масова та продавана модель авто. В нову епоху компанія утримує свої позиції з новими розробками, серед яких моделі 203 та 206, які є одними із найуспішніших на ринку. Зараз автосалон Пежо є майже в кожній країні Європи серед яких і Україна, а в Парижі та Берліні виробник утримує власні виставкові зали.
Це цікаво: Вперше модель, в назві якої був “0” посередині з’явилася в 1929-му – це Пежо 201. С тих пір компанія запатентувала такий спосіб найменування авто, яким користується і досі. Відомий ж логотип – лев, був запатентований задовго до того, як з’явився перший автомобіль Peugeot.

Кращий автомобіль Європи

Компанія Peugeot також відома тим, що її авто неодноразово отримували звання “європейського автомобіля року”. Починаючи з 1969-го цей титул був присвоєний 5 разів різним моделям Пежо за збалансовані характеристики – від економічного 504 до сучасного кроссовера 3008, фото якого захоплюють з першого погляду. І ще 4 рази авто Peugeot зайняли друге місце у цій номінації, зокрема легендарні 205 та 206.
На сьогодні Пежо представлена 3 73% сегментів авторинку, а її модельний ряд включає кросовери, мінівени, компактні міські авто та комерційний транспорт з різною комплектацією. Однак компанію вирізняє не тільки масштаб, а і те, що одним із трьох найбільших акціонерів Пежо є уряд Франції, який володіє такою ж часткою, як і сім’я засновника – 15% від загального пакету акції.

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти