Бездротова BT-колонка Survivor – так вона ще й грає?!!
Ви, напевно, теж вже здогадуєтеся, що світова промисловість питання з так званими зовнішніми портативними колонками для мобільних пристроїв взялася вирішувати ґрунтовно.
Принаймні, сьогодні у будь-якому хоч трохи помітному магазині електроніки Bluetooth-спікерів вистачає. На будь-який смак, розмір і калібр – від маленьких кишенькових (як за розміром, так і своїми можливостями) і до здоровенних тумб на колісах, що схожих на ті, котрі використовуються у нічних клубах.
І тут якось випала нагода особисто познайомитися з чимось середнім за габаритами, та більш ніж незвичайним навіть на вигляд. Агрегат ніби призначений для експлуатації як у приміщеннях, так і поза ними. І очевидно, щоб це було зрозуміло відразу, творці назвали його Survivor, чи то пак “виживальник”, якщо по-нашому.
І що найцікавіше, у даному конкретному випадку, дизайном та назвою справа не обмежилася (на відміну від …). І факт цей, авжеж, не міг не викликати певного подиву.
Що зростав по мірі того, як було встановлено, що цей самий спікер до роботи ппросто неба дійсно готували. Девайс виконаний у корпусі з захистом від води та пилу, оснащений світлодіодним прожектором на сотню люмен, вбудованим акумулятором, портом USB для зарядки смартфонів та інших мобільних дрібниць, і тим, що водії називають “пусковим пристроєм”.
Отже, насправді цікаво…
Нюанси першого знайомства з мобільною колонкою Survivor
Коли ви Survivor бачите вперше, то вас відразу ж дещо спантеличує розташування і зовнішній вигляд кнопок управління. По-перше, ви їх навіть не відразу бачите. А по-друге, коли вони нарешті знаходяться , то дуже дивують своїм незвичним виглядом. Справа в тому, що конструктори Survivor на кнопках вирішили не економити і зробили їх, як і увесь спікер. Тобто, великими, оюб’ємними і помітними. Притому аж такими, що коли бачиш їх уперше, навіть впритул і навіть вже обмацуючи руками універсальні символи на їх поверхні, не відразу усвідомлюєш, що це якраз ті самі кнопки і є.
Тут, мабуть, варто зауважити, що чотири найголовніші кнопки – живлення, синхронізації по Bluetooth та збільшення й зменшення рівня гучності – розташовані у Survivor на боці корпусу. Виготовлені вони з товстої гуми і мають такі розміри, що між ними вмістився цілий прожектор, а натискати на них можна не лише пальцем, але у усієї долонею або навіть обома.
З портами і роз’ємами ситуація ще веселіша. Оскільки їх взагалі ніде не було видно, довелося навіть погортати мануал на предмет конкретизації зони пошуку. Виявилося, що шукати їх не потрібно, а потрібно всього лише підняти гумову кришку на іншому боці корпусу девайса. От вона якраз дуже дбайливо захищає все роз’ємне багатство, що є у Survivor: роз’єм для блоку живлення (їх два – звичайний і автомобільний, обидва входять до комплекту поставки) , USB-порт (через який, як ми вже сказали, можна заряджати будь-яку мобільні пристрої: смартфони, телефони тощо), стандартний лінійний аудіовихід та спеціальний роз’єм для підключення “крокодилів” автомобільного пускового пристрою.
Після увімкнення блоку живлення на верхній панелі спікера загоряється крихіний світлодіодний індикатор, що позначає рівень заряду вбудованої акумуляторної батареї – ніби й дрібниця, але дуже корисна. За підсумками короткого експерименту з натисканнями на мегакнопки оперативно вдалося встановити, що якщо тиснути на кнопку увімкнення живлення трохи довше, то вмикається ліхтар (на 110 люмен, між іншим), а коли вже у процесі відтворення музики придавити кнопку Bluetooth один раз, то виходить пауза, придавити повторно – музика починає грати знову.
Що стосується можливостей Survivor як мобільної пауербанки для смартфонів, то тех методом експерименту ми з’ясували, що одного заряду вбудованого акумулятора (а це 12000 мАг) вистачає на 4 повні зарядки смартфона Samsung Galaxy S7 або на 6 повних зарядок iPhone 6S. Щоправда, зі штатним USB-кабелем й від 1-амперного USB-порту можна заряджати тільки по одному мобільному девайсу за раз і не дуже швидко. До того ж, потрібний також певний навик, щоб підключити кабель до відповіднго роз’єму спікера, оскільки гумова кришка навіть у відкритому вигляді намається щільніше притиснутися до боковини, і однією рукою таку операцію виконати важко.
У амплуа автомобільного пускового пристрою Survivor нічим не здивував. Само собою, це якщо коли не брати до уваги той факт, що він – спочатку аудіосистема, а потім вже – замінник акумулятора машини. На “крокодили” (теж входять до комплекту поставки) спікер видає 400 ампер, яких, як кажуть, цілком вистачає, щоб завести V-подібну “вісімку” великого пікапа.
Проте аж так експериментувати було ні з чим. Тому пару раз з цікавості ми завели від Survivor-а 4-циліндровий двигун нашої Camry. Обидва рази запустився він легко і без радикального просідання заряду акумулятора самого спікера.
От так загалом якось і відійшло на другий план, що цей Survivor – “просто” бездротова BT-колонка для смартфона (а також планшета, ноутбука і плеєра), котра, і це теж потім з’ясувалося, ще й грає. Ну, а чого ж не грати, коли до всього перерахованого вище ще є пара широкосмугових динаміків, пара високочастотних та власний підсилювач, котрі всі разом дають 30 ват звуку? А разом з кодеком aptx – навіть дуже непоганого звуку.
Отже, продовжуємо експериментувати…