Як поводитися, якщо поліція незаконно зупинила авто: поради українським водіям

Дуже часто при зупинці інспектором автомобіля водій не розуміє, через що йому довелося перервати свій шлях. Тому пропонуємо ознайомитися із законними причинами зупинки автомобіля патрульною поліцією.

Головні підстави для зупинки транспорту полягають у порушенні правил дорожнього руху та очевидних ознаках, що свідчать про технічну несправність автомобіля.

Також у законі прописано і чіткий алгоритм дій інспектора при зупинці автомобіля. Зокрема, частина 2 статті 18 Закону зобов’язує інспектора, звертаючись до водія, назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на його вимогу службове посвідчення.

Після цього, згідно з частиною 2 статті 35 Закону, інспектор зобов’язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинки з докладним описом підстави зупинки, визначеної цією статтею.

Також частина 1 статті 18 Закону зобов’язує поліцейського дотримуватися законів і не порушувати права водія. Водій має право на отримання інформації про те, хто саме його зупинив та за що. У свою чергу, водій має право на безперешкодний рух за відсутності законних підстав для його зупинки.


Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти