Чи можна велосипедистам їздити смугою громадського транспорту?

Щодо можливості їзди смугою для громадського транспорті на велосипеді українські Правила дорожнього руху містять наступне визначення: “Смуга для руху маршрутних транспортних засобів призначена для руху транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, та велосипедистів, якщо рух такою смугою здійснюється попутно загальному потоку транспортних засобів. Дія знака 5.11 поширюється на смугу руху, над якою він установлений. Якщо знак встановлений праворуч від дороги, його дія поширюється на праву смугу руху”.

Варто зазначити, що зона дії знаку 5.11 поширюється на ділянку дороги від місця, де встановлений знак, до найближчого перехрестя.

Також важливим моментом є розташування велосипедиста на смузі громадського транспорту. Пункт ПДР 11.14 сформульовано наступним чином: Рух по проїзній частині на велосипедах, мопедах, гужових возах (санях) і вершникам дозволяється лише в один ряд по правій крайній смузі якомога правіше, за винятком випадків, коли виконується об’їзд.

Також згідно з пунктом 6.3 ПДР велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху, повідомляє Авто24.

Зверніть увагу, що за порушення дорожнього руху велосипедистів не завжди можна притягнути до відповідальності. Адже для водіння велосипеда не потрібне посвідчення водія або взагалі будь-який документ. Тому часто у поліції виникає проблема з виписуванням штрафу велосипедистам, навіть коли ті керують напідпитку.



Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти