Як їздити на євробляхах у 2022 році, якщо не встигли розмитнити
Починаючи з 1 липня в Україні скасовується дія закону про “нульове розмитнення”, через що тисячі українців опинилися в дуже незручній ситуації, повідомляє Bigmir.
При цьому в Інституті досліджень авторинку зазначили, що проблеми будуть навіть у водіїв, які перетнули кордон до 1 липня, але не оформили податкову декларацію МД1 на місцевій митниці. За ці авто також доведеться сплатити всі податки та акциз.
Сотні українців опинилися у ситуації, коли вони вже купили автомобіль у Європі і не встигли його розмитнити. У даному випадку ввезти автомобіль з “нульовими” податками вже не вийде, але варіанти, як вийти з ситуації, що склалася, все ж таки є.
Продаж автомобілів в Європі. У тій країні, де ви купили авто, його можна і продати якщо машина не встигла заїхати в Україну, то це зробити простіше. Якщо авто вже в Україні, то потрібно буде оформити реекспорт.
Залишити авто на митному складі. Автомобіль тут може зберігатися необмежену кількість часу (наприклад, поки людина не назбирає на розмитнення або митне законодавство не зміниться на краще), щоправда, зберігання є платним.
Віддати автомобіль на потреби армії. Щоб ввезти автомобіль під таким приводом, потрібен лист від одного із підрозділів ЗСУ.
Якщо нерозмитнений автомобіль все ж таки ввезли на територію України, то людина має 10 днів, щоб вирішити що робити з євробляхою. Через 10 днів власнику нерозмитненого авто вже можуть виписати штраф 8500 грн, а через 20 днів 85 000 грн. Якщо за місяць людина так і не встигла доїхати на митницю, то машину можуть конфіскувати або накласти штраф у 170 000 гривень.