Водіям розповіли, які інструменти для автомобіля придбати в першу чергу

Часи, коли автомобіль можна було розібрати вщент, на кілька тисяч деталей, набором ріжкових ключів та стандартних “голівок”, минули приблизно півстоліття тому.

По-перше, збільшилася номенклатура кріплень: до старих добрих шестигранників додалися “зірочки” Torx, “захищений” Torx, “внутрішні шестигранники” Allen, 8-гранник, 12-гранник, тощо. А по-друге, автовиробники застосовують на своїх моделях гвинти різних типів, про які треба знати перед покупкою інструменту. Тому до закупівлі треба підготуватися, вивчивши не лише наявні на машині стандарти кріплень, а й перелік робіт, яких той чи інший тип гвинта стосується, повідомляють в Авто24.

Якщо ви поки що не збираєтеся робити в машині конкретний ремонт, а просто вирішили укомплектувати набір засобів про всяк випадок, то підібрати ключі буде простіше.

Викрутки. Найімовірніше потреба може виникнути у викрутці з пласким шліцом завширшки близько 6–7 мм. На пару до них варто приготувати хрестоподібну викрутку з шириною хреста біля 5 мм. Довжина обох – близько 10 см. Є зручні варіанти у вигляді однієї викрутки зі змінними робочими частинами різних стандартів.

Ключі. Найбільш універсальним буде набір ріжкових або/та накидних ключів з зівом від 10 до 17 мм Як альтернативу можна розглянути розвідний ключ або розсувні пасатижі. Професіонали вас засудять, проте якщо ви купуєте інструмент не для конкретних робіт, а “про всяк випадок”, це буде прийнятний варіант. Але при цьому варіанті особливо важливо не купити неякісний контрафакт з м’якого металу.

Зірочки. Також під капотом можуть виявитися “внутрішні шестигранники” або “зірочки”. Придивіться, яких деталей вони стосуються. Якщо це голівка блоку циліндрів, то навряд чи варто постійно возити інструмент до них у багажнику, а якщо це якісь хомут, шланг, кронштейн, тримач або, скажімо, кришка, що закриває доступ до “витратних” деталей, то інша справа.

Пасатижі. Універсальний інструмент, який просто необхідно мати під рукою кожному чоловікові. В автомобілі достатньо присутності класичних пасатижів середнього розміру, причому радимо купувати варіант з пристроєм для перекушування дротів та цвяхів.

Пристосування. Потреба почистити або замінити свічки – чи не найімовірніший вид робіт під капотом навіть пристойної іномарки. Наполегливо радимо придбати для цього саме свічковий ключ з шарніром, і не використовувати підручних засобів. Ще частіше буває потрібен зйомник для фільтра оливи – тільки нехай він буде універсальним, щоб підійшов, наприклад, і для вашого наступного автомобіля.

Більш широкий набір інструменту можна закупити так само “наперед”, а можна вже відповідно до запланованих робіт. Перед початком яких треба вивчити технологію їх проведення – у паперовій документації або у відео. Також треба обдивитися всі кріплення у зоні робіт “в натурі” і остаточно зрозуміти, які типи і які розміри болтів та гайок вам доведеться відкручувати. Краще за все використовувати накидні ключі або голівки, до яких потрібен буде також вороток з комплектом продовжувачів та бажано “тріщоткою”.

У деяких марок, здебільшого преміальних, дуже непросто розбирати інтер’єр, а також – начиння дверей. Потрібні й особливо “хитрі” типи голівок типу Torx TR або Polydrive, і величезна довжина продовжувачів до них. Купувати такі не завжди є сенс, тож ще перед початком роботи треба предметно розглянути варіант ремонту на СТО.

Подібні нюанси часом виникають і при розбиранні складних вузлів, наприклад, приводу ГРМ, або навпаки, таких “тонких” систем, як гальмівна.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти