Денні ходові вогні в Україні: чим можна замінити
Перші ДХВ з’явилися на автомобілях ще на початку 2000-х, але масово вони почали з’являтися на автомобілях тільки після 2010-х років. ДХВ являють собою фари, які розташовані в передній частині мають жовтий або білий колір і включаються автоматично при запуску двигуна, повідомляє Bigmir.
При цьому варто відзначити, що в деяких машинах 2010-х років “перехідного періоду” ДХВ можуть бути виконані шляхом включення ближнього світла фар (якщо ці машини не мають окремого блоку ДХВ). Так, при запуску двигуна на таких машинах ближнє світло спалахує приблизно на 60% від максимальної потужності і заміняє ДХВ). Таким чином можемо зробити висновок, що якщо ДХВ на машині все ж таки встановлені, то вони працюватимуть без втручання водія. Звідси виникає питання, навіщо в ПДР прописали, що ДХВ все ж таки потрібно включати?
Що сказано у ПДР
Тут ситуація досить проста. На українських дорогах досі їздить дуже багато машин, у яких ДХВ не було передбачено конструктивно через їх вік. У такому випадку в Правилах досить чітко сказано, що денні ходові вогні можна замінити виключно на ближнє світло фар. Використовувати протитуманки та габаритні вогні замість ДХВ заборонено. За правилами використовувати ДХВ в Україні потрібно з 1 жовтня до 1 травня виключно за межами населених пунктів.
Чим можна замінити ДХВ
Із стандартного оснащення авто замінити ДХО можна лише ближнім світлом фар. При цьому багато українських водіїв докуповують невеликі світлодіодні фари, які встановлюють як ДХВ. Закон не передбачає подібного доопрацювання авто, але водночас у ПДР є норма, яка дозволяє довстановити на автомобіль передні протитуманки без погодження з МВС та внесення змін до техпаспорту. У поліції до подібних фар питань, як правило, не виникає.