Водіям назвали головні мінуси китайських автомобілів
З 2021 року китайські автомобілі стали воістину масовим явищем на українському ринку, але якщо одні з них українцям вже відомі, то з іншими доведеться «познайомитися». Про плюси та мінуси машин китайських марок розповів Avtosota очільник компанії Autolist Оробець.
“У Китаї є близько 500 автовиробників, які почали робити дуже непогані автівки. За останні двадцять років вони пройшли шлях назустріч споживачеві семимильними кроками. Коли вони починали, то багато в чому запозичували чужі технології, сьогодні також використовуються і патенти, і ліцензії, і спільні виробництва”, – сказав автоексперт.
У той же час, додав фахівець, китайські машини не можна назвати ідеальними – у них теж є мінуси та характерні хвороби. З плюсів він наголосив на тому, що вони дуже сучасні, технологічні та цікаві зовні, а першим мінусом, на його думку, є вразливість до поломок, яка росте прямо пропорційно числу «наворотів» в оснащенні.
Низька ціна китайських машин досягається не лише масовістю (виробництва, – ред.), а й економією. Тому і метал тонкий, і силові конструкції неідеальні. Якісь вузли та агрегати недосконалі, над ними треба ще попрацювати. Наприклад, іноді буває неідеальний зв’язок коробки з двигуном, тому що це серйозна інженерна праця, по якій європейці йшли довгі роки. Це ж стосується і підвіски.
Про довговічність «китайців», на думку експерта, судити поки що зарано. Наскільки вони міцні, надійні, ремонтопридатні та невибагливі, покаже лише час.
“Досвід експлуатації невеликий. При цьому китайські машини вже з’явилися у таксі, у каршерингу. Це непоганий випробувальний полігон, важливий критерій для перевірки на міцність”, – сказав Ян Хайцеер.