Не вірте їм: п’ять поширених міфів про моторні оливи
Серед навіть досвідчених автомобілістів часто ходять міфи про моторну оливу, які не витримують жодної критики. Експерти розвінчали ТОП-5 найпоширеніших із них.
Масло темніє тільки в несправному двигуні
Потемніння мастила є природним процесом, який можливий навіть в абсолютно новому моторі. Все тому, що в ньому з часом накопичуються забруднення. Однак не варто забувати, що відбувається це не раніше 2-3 тисяч кілометрів пробігу.
Можна заливати в мотор тільки конкретне масло, рекомендоване виробником
Звичайно, краще дотримуватися рекомендацій виробника, краще за якого мало хто знає, як правильно обслуговувати конкретну модель. Водночас зациклюватися на конкретному бренді немає жодного сенсу, особливо якщо інші виробники з хорошою репутацією пропонують аналогічний продукт за доступнішою ціною.
Змішування моторних олив призведе до відмови двигуна
Так, змішувати оливи різних марок, консистенції та в’язкості категорично не рекомендується. У довгостроковій перспективі це дійсно може серйозно нашкодити мотору. Але якщо вам потрібно долити оливи, щоб дістатися додому або до майстерні, можна спокійно додати в двигун мастило, яке відрізняється від того, яке використовували раніше. На коротких дистанціях це шкоди не принесе.
Регулярне доливання оливи через її чад може замінити повноцінну заміну лубриканта
Доливати оливу в двигун варто тільки як тимчасовий захід. Якщо є проблеми з чадом і засміченням системи, слід повністю замінити мастило. Відмова від цієї процедури може призвести до закупорки маслоканалів і поломки двигуна.
Масляний фільтр не обов’язково міняти після кожної заміни масла
Засмічений фільтр погіршує якість змащення фрикційних елементів мотора, які швидко зношуються. Якщо не міняти фільтр, то втрачається сам сенс заміни оливи.