В Україні побудували першу експериментальну дорогу із золи: як вона виглядає зараз

Івано-Франківщина стала першою в Україні областю, де використали інноваційний підхід при будівництві дороги. У листопаді ДТЕК Енерго завершив будівництво 900 м дороги в районі Бурштинської ТЕС. Це перша дорога в нашій країні, що побудована з використанням золошлаків – продукту згоряння вугілля.

Фахівці ДП “ДерждорНДІ” оцінили технічний стан експериментальної ділянки автомобільної дороги. Світлини того, який вигляд вона має нині, опублікували на фейсбук-сторінці підприємства. Зазначається, що експеримент полягав у додаванні до окремих шарів конструкції дорожнього полотна (КДП) золи.

Наприклад, на 1-й ділянці (200 м) КДП передбачала чотири шари: 26 см ЩПС С5, яка містить 30 % вологої золи з гідровідвалу; 12 см ЩПС, укріпленої цементом, яка містить 25 % вологої золи з гідровідвалу, та два шари завтовшки 12 см, суміш бітумно-мінеральна з повною заміною мінерального порошку на суху золу винесення.

На 2-й ділянці (700 м) конструкція дорожнього полотна передбачала влаштування двох шарів, загальною товщиною 12 см, суміш бітумно-мінеральну з повною заміною мінерального порошку на суху золу винесення. Науково-технічний супровід здійснював Державний дорожнiй науково-дослiдний iнститут iменi М.П. Шульгiна. В інституті зробили висновок, що півроку експлуатації, зокрема зимовий період, показали, що ділянка перебуває в хорошому стані.Джерело u-news.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти