Підводні камені страхування авто

Обов’язкова в Україні автоцивілка захищає НЕ Вас і ваш автомобіль, а майно, життя і здоров’я тих людей, які постраждали в ДТП з вашої вини. Тобто, виплати отримаєте не Ви, а постраждала сторона. Страхова оплатить ремонт не Вашого автомобіля, а чужого. Але і це не завжди!

Про це пише Дорожній Адвокат у Facebook.

Перед продажем полісу страхова компанія розкаже Вам тільки про переваги страхування, а не про можливі подальші проблеми.

І дуже часто водії, застрахувавши свій автомобіль, вважають, що позбавили себе від проблем у разі ДТП, і дуже дивуються, коли до них приходить лист із страхової компанії з проханням повернути кошти, відшкодовані компанією за ремонт «чужого» автомобіля.

Якщо навіть страхова компанія оплатила ремонт такого «чужого» автомобіля, у певних випадках вона має право стягнути ці кошти саме з Вас – водія, який придбав автоцивілку.

Таке стягнення коштів передбачено у наступних випадках:

  • якщо водій керував транспортним засобом у стані алкогольного чи іншого сп’яніння;
  • якщо водій керував транспортним засобом без посвідчення права на керування відповідної категорії;
  • якщо після ДТП водій самовільно залишив місце пригоди чи відмовився від проходження огляду щодо стану алкогольного сп’яніння або вжив алкоголь;
  • якщо ДТП визначена безпосереднім наслідком невідповідності технічного стану та обладнання автомобіля існуючим вимогам;
  • якщо водій не повідомив страховика про ДТП у передбачені Законом строки;
  • якщо страховий випадок настав з використанням застрахованого транспортного засобу в період, не передбачений договором.

При наявності цих випадків страхова компанія спочатку пропонує Вам добровільно повернути ці кошти. Якщо ж Ви цього не робите самостійно, то компанія подає позов у суд і Ви маєте додаткові судові процеси як мінімум на декілька місяців. І немає гарантії, що суди приймуть рішення на Вашу користь. Суди переповнені позовами страхових компаній до водіїв, які не вбереглися від зазначених вище випадків.

В цей же час, керування транспортним засобом без автоцивілки в Україні забороняється. Тому, страхувати автомобіль потрібно!

Однак, водієві слід запам’ятати зазначені вище випадки, щоб при наявності полісу страхування не оплатити зі своєї кишені ще й вартість пошкодженого «чужого» автомобіля.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти