Про це не розкажуть в автошколі: 7 корисних порад для початківців і досвідчених водіїв

У наш час навчання в автошколі спростилося настільки, що багато молодих водіїв, отримавши водійське посвідчення, все одно губляться на дорозі. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію і зберегти свій автомобіль, слід знати 7 дієвих хитрощів.

1. Стежте за вантажівками й автобусами

Рухаючись в щільному потоці, особливо у заторі, варто дивитися не лише на автомобілі попереду себе. Водії автобусів, вантажівок та іншого великогабаритного транспорту мають набагато кращий огляд. Тому є сенс повторювати їхні маневри в щільному потоці, об’їжджаючи «невидимі» перешкоди.

2. Уважніше на «зебрі»

Рухаючись проїзною частиною з декількома смугами, слід дуже уважно наближатися до пішохідних переходів. Якщо перед «зеброю» зупинився інший автомобіль, то, швидше за все, його водій пропускає пішоходів. Тому краще заздалегідь пригальмувати.

3. Правильне налаштування бічних дзеркал

Перед першою поїздкою на будь-якому автомобілі слід налаштувати сидіння, кермо і дзеркала «під себе». Це важливо, тому що безпосередньо впливає на якість водіння.

4. Налаштування дзеркала заднього виду

Не усі водії знають, що салонне дзеркало заднього виду необхідно регулювати при зміні часу доби. Коли темніє, і водії вмикають дальнє світло, його потрібно нахилити, щоб не бути засліпленим.

5. Вчіться паркуватись

Через скорочення навчальної програми в автошколах «мистецтву» парковки приділяється усього декілька уроків. За цей час водії просто не встигають запам’ятати ази, звикнути до габаритів і орієнтування по дзеркалах.

Тому буде доцільно перші самостійні поїздки витратити на відточування точності парковки. При цьому знадобляться порожні пластикові пляшки. З їх допомогою можна натренувати окомір, не побоюючись за цілісність кузова автомобіля.

6. Акуратно гальмуйте на мокрому асфальті

У дощову погоду водіям варто бути особливо обачними. Під’їжджаючи до калюж на асфальті, обов’язково зменшуйте швидкість. По-перше, невідомо, що ховається під водою (це може бути відкритий люк). А по-друге, швидка їзда мокрим асфальтом дуже небезпечна. Вода діє як мастило між колесом і дорогою, і зчеплення сильно погіршується. Через ефект аквапланування машину може занести.

7. Акуратніше з ручним гальмом

Взимку стає холодно і дороги замерзають. В цей час досвідчені водії часто рекомендують не використовувати ручне гальмо. Цей вузол схильний до заклинювання на морозі, аж до повної неможливості їхати на автомобілі. Паркуючи машину, досить поставити її на передачу, і вона нікуди не дінеться.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти